تبلیغات اینترنتی در ایران

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای معرفی تمام مشاغل، یافتن مشتریان جدید و متنوع‌سازی جریان درآمد آن‌ها است.

به عبارت دیگر تبلیغات الکترونیکی یا همان تبلیغات اینترنتی هر نوع پیام بازاریابی است که با کمک اینترنت و در بستر وب نمایان می‌شود. تبلیغاتی که می‌تواند در یک مرورگر وب، موتور جستجو، در رسانه‌های اجتماعی، دستگاه‌های تلفن همراه و حتی در ایمیل دیده شود.

در مقایسه با سایر کشورها در ایران به دلیل نبود نقشه راه و استراتژی درستی هنوز در این صنعت عقب هستیم و بسیار جای کار دارد، متاسفانه سایتهای ایرانی با دید بیزینسی ایجاد نمی‌شوند و برای همین برای آنها مدل درستی مشخصی نمی‌شود.

بسیاری از سایتها بیشتر شخصی بوده و جنبه تجاری ندارد، کاملاً مشخص است که تعداد بازدیدکنندگان چنین سایتهایی پایین بوده ، بنابراین قرار دادن تبلیغات در این سایتها مقرون به صرفه نمی‌باشد! در حقیقت یکی از دلایل اصلی گرفتن تبلیغ تعداد بالای کاربران در سایتهاست.

از سوی دیگر تعداد کاربران در هر رسانه‌ای به روش انتخاب و عملکرد مدل کسب و کار آن بستگی دارد، اگر سایتی مدل کسب و کار خود را بر پایه تولید محتوا قرار دهد باید روش تولید محتوای حرفه‌ای را جدی بگیرد چون مخاطبان بعد از مدتی به کیفیت محتوا پی خواهند برد.

هدف تبلیغات اینترنتی

تبلیغات دو هدف را دنبال می‌کنند، یکی ایجاد ارتباط با کاربران و دیگری تکمیل فرآیند فروش، اما یکی مزایای تبلیغت اینترنتی  در این است که شرکتها بلافاصله پس از نشان دادن تبلیغ می‌توانند به فروش محصولات دست یابند.

خوشبختانه در سالهای اخیر بستر فروش انترنتی گسترش یافته و بهتر شده اش است و از طرفی دیگر کاربران با فرهنگ خرید انترنتی آشنایی زیادی پیدا کرده‌اند.

یکی از مهمترین موارد رشد خرید اینترنتی اعتمادسازی کمپانی‌ها در سراسر دنیاست که خوشبختانه در ایران هم بسیاری از شرکتها در حال انجام آن هستند و سرمایه‌گزاری‌های زیادی انجام می‌دهند تا بتوانند اعتماد کاربران را جذب کنند.  

مزایای تبلیغات اینترنتی

در دنیای اینترنت نیز مانند دنیای واقعی صرف ساخت یک سایت آنلاین فروش خدمات یا محصولات نمی‌تواند منجر به ورود مشتریان و خرید شود. این فرایند به خصوص در دنیای اینترنت بسیار دشوارتر از دنیای فیزیکی انجام می‌شود؛ چراکه تابلوی مغازه شما در خیابان به خوبی خودنمایی می‌کند، اما فکر می‌کنید مشتریان آنلاین شما چطور می‌توانند از وجود وب‌سایتتان آگاه شوند؟ درست متوجه شدید، فروش آنلاین بدون شک نیاز به تبلیغات اینترنتی بسیار قوی دارد.

روش های تبلیغ در اینترنت

چگونه محصولات خود را در اینترنت بفروشیم؟ گام های موثر برای معامله با مشتریان سخت‌گیر رابطه بین بودجه و تبلیغات چگونه است؟

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×