مشاغل پردرآمد در فضای مجازی

شاید شما ترجیح دهید که در خانه بمانید، کار انجام دهید و درآمد داشته باشید؛ یا حداقل در کنار شغل ثابت خود، شغلی دیگر داشته باشید تا درآمد خود را افزایش دهید. فاکتورهای مهمی در انتخاب یک شغل وجود دارد. ولی 3 مورد از مهم‌ترین سوالاتی که از خودتان باید بپرسید این است:

  1. آیا انجام دادن این کار و در نتیجه خروجی آن، من را به شوق می‌آورد؟
  2. آیا آینده شغلی دارد و منجر به رشد من می‌شود؟
  3. آیا در این حوزه می‌توانم درآمد کسب کنم؟ (حداقل تا 5 سال آینده)

شاید شغلی را انتخاب کنیم که مورد علاقه‌مان هست و می‌تواند منجر به رشد و یادگیری ما شود، ولی بابت آن پولی به ما پرداخته نشود. البته اینکه بتوانیم از کاری که انجام می‌دهیم لذت ببریم، منجر به پیشرفت شغلی و شادی ما در زندگی می‌شود. لذا فاکتور علاقه و استعداد نیز بسیار پر اهمیت می‌باشد.

در این مقاله ما قصد داریم روی فاکتور سوم، یعنی مشاغل پردرآمد تمرکز کنیم و آن‌ها را به شما معرفی کنیم. باز هم تأکید می‌کنیم که در انتخاب شغل، تنها به درآمد آن نباید توجه شود.

تولید محتوا

بسیاری از شرکت‌ها برای بالاتر بردن رتبه خود در گوگل، نیاز به تولید محتوا دارند. بعضی از این شرکت‌ها تولید محتوای خود را برون‌سپاری می‌کنند و افرادی را به صورت موقت یا دائم برای تولید محتوای سایت خود، استخدام می‌کنند.

تولید محتوایِ متنی می‌تواند یک مقاله خبری، علمی یا توضیحات یک محصول باشد. ما در مورد تولید محتوا و کاربرد آن برای کسب‌وکارها صحبت کرده‌ایم. مطمئناً هر کسب‌وکاری نیاز به تولید محتوا دارد و اگر شما بتوانید مهارت‌های خود را در این زمینه افزایش دهید، احتمال زیاد در این حوزه می‌توانید درآمد کسب کنید.

تولید محتوا می‌تواند تصویری نیز باشد. اگر فکر می‌کنید که به ابزارهایی مانند فوتوشاپ و کنوا (Canva) آشنا هستید و قصد دارید بیشتر در این حوزه فعالیت کنید و یاد بگیرید، بد نیست که به وب‌سایت‌های مختلف سر بزنید، ایده بگیرید و سعی کنید طرح‌ها و تصاویر مختلفی را طراحی و خلق کنید. کم‌کم یک آرشیو از تصاویر خواهید داشت که تبدیل به رزومه شما می‌شود و می‌توانید آن را به کارفرمایان نشان داده یا داخل وب‌سایت‌هایی مانند دریبل آپلود کنید و سپس لینک آن را به بقیه نشان دهید.

ساخت وب‌سایت

اگر فکر می‌کنید که به حوزه برنامه‌نویسی علاقه‌مند هستید، یکی از شغل‌هایی که در آینده (شاید هم در حال حاضر) می‌توانید انجام دهید، طراحی وب‌سایت است.

البته با وردپرس نیز می‌توانید یک سایت طراحی کنید و بدون دانش برنامه‌نویسی، از این راه درآمد کسب کنید؛ ولی اگر قصد شما این است که در این حوزه متخصص شوید، در نهایت باید دست به کد شوید و سایت مورد نظر خود را به همراه کدزنی پیاده‌سازی کنید. کسب‌وکارهای خانگی و سنتی زیادی وجود دارد که قصد دارند سایت خود را راه‌اندازی کنند. شما با یادگیری وردپرس (که اصلاً زمان زیادی نمی‌برد) می‌توانید نیاز آن‌ها را برطرف و یک منبع درآمدی برای خود ایجاد کنید.

در حال حاضر برنامه‌نویسی از مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود و در آینده نیز به همین صورت خواهد بود. لذا می‌توانید مهارت‌های خود را در این حوزه (اگر علاقه‌مند هستید) رشد دهید و مطمئن باشید که شغل شما تضمین شده خواهد بود. در عین حال که در یک شرکت استخدام هستید، می‌توانید به صورت پروژه‌ای نیز فعالیت کنید و از آن طریق درآمد کسب کنید (البته اگر این کار از سمت شرکت شما ممنوع نباشد).

مشاور سئو (Search Engine Optimization)

سئو به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر مانند گوگل می‌باشد. یعنی شما متوجه شوید که نیاز کاربران‌تان چیست و در آن راستا سعی کنید محتوا تولید کنید. محتوایی که به درد کاربران‌تان بخورد. کم‌کم ورودی سایت شما افزایش خواهد یافت و آن‌ها تبدیل به مشتری شما می‌شوند.

فرض کنید شما در حال حاضر تولید محتوا می‌کنید (یا قصد دارید محتوایی تولید کنید)، اگر آن را به صورت سئو شده تحویل کارفرما دهید، مطئمناً ارزش کار شما افزایش خواهد یافت. کم‌کم می‌توانید محتواهایی برای آن کارفرما تولید کنید که منجر به رشد ورودی گوگل آن سایت می‌شود و تبدیل به فردی مهم برای آن شرکت یا هر شرکت دیگری خواهید شد. پس اگر به تولید محتوا علاقه‌مند هستید می‌توانید در کنار آن دانش سئوی خود را نیز افزایش دهید.

ولی جدای از تولید محتوا، می‌توانید صرفاً به صورت مشاور سئو نیز فعایت داشته باشید و با یادگیری مهارت‌های سئو، به شرکت‌ها مشاوره دهید. هر چند برای آن‌که بتوانید در ابتدا چند پروژه قبول کنید، باید رزومه‌ای ساخته باشید و نشان دهید که توانسته‌اید ورودی گوگل کسب کنید. لذا با تولید محتوا و کار کردن روی سئو آن، می‌توانید آن را برای خود رزومه کنید و به کارفرما نشان دهید.

مدیر شبکه‌های مجازی

آیا در شبکه‌های مجازی خیلی فعال هستید و فکر می‌کنید به این محیط علاقه‌مندید؟ به نظرم وقت خود را تلف نکنید و سعی کنید مهارت‌های بیزینسی مربوط به شبکه‌های مجازی را نیز یاد بگیرید و از این طریق درآمد کسب کنید.

بسیاری از کسب‌وکار‌ها هستند که اکانت‌ شبکه مجازی دارند ولی فعالیت خاصی نمی‌کنند ولی به دنبال فردی مورداعتماد و با مهارت‌ هستند تا اکانت‌های مجازی خود را به آن‌ها بسپارند تا آن‌ها مدیریت کنند. کارهایی مانند آپلود عکس و فیلم، محتواهای تبلیغاتی، پاسخ به دایرکت‌ها و کامنت‌ها و… می‌تواند از وظایف مدیر آن اکانت باشد.

با یادگیری این حوزه، تبلیغ و معرفی خود در شبکه‌های مجازی به خصوص به کارفرمایان، می‌تواند در نهایت شما را وارد این کار کند.

جمع‌بندی

ما سعی کردیم چند مورد از مشاغلی را که پردرآمد هستند و شما می‌توانید هم‌اکنون در این حوزه‌ها مشغول به فعالیت شوید، نام ببریم. فقط باید این را در نظر بگیرید که کاری را صرفاً به خاطر درآمد آن انجام ندهید چون این زمان شماست که در حال تلف شدن می‌باشد. می‌توانید این وقت را روی استعداد واقعی خود بگذارید و در آن‌ حوزه شکوفا شوید (مطمئناً رشد شما در آن حوزه بیشتر است و شادتر خواهید بود).

مورد بعدی که باید در نظر گرفت؛ باید دانست ورود به هر بازاری کمی زمان‌بر و خسته‌کننده هست. شاید اگر ابتدای راه باشید نا امید شوید و نخواهید که دیگر ادامه دهید. شما از روی علاقه و استعداد اگر کاری را شروع کنید، با لذت آن را انجام دهید و سعی کنید در ابتدای راه تفریحی و از روی علاقه کار را انجام دهید، کم‌کم رزومه شما ساخته می‌شود و کارفرمایان به دنبال شما خواهند آمد.

پس از کار خود لذت ببرید، درآمد تنها نتیجه کار شما خواهد بود…!

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×