9 عامل موثر در کیفیت طراحی سایت

اصول طراحی خوب وب سایت نه تنها بر سایت اثر دارد بلکه روی سئو سایت تاثیرگذار است.
یک طراحی وب سایت عالی و موثر باید عملکرد مورد نظر خود را با انتقال پیام خاص خود انجام دهد و در عین حال بازدیدکننده را جذب و درگیر کند، عوامل متعددی مانند ثبات، رنگ ها، تایپوگرافی، تصاویر، سادگی و عملکرد به  داشتن طراحی خوب وب سایت کمک می کنند، از عوامل مهم تاثیرگذار روی سایت به موارد زیر می توان اشاره کرد:

1.هدف وب سایت

وب سایت شما باید نیازهای کاربران را برآورده کند، داشتن یک هدف ساده ساده در همه صفحات به کاربر کمک می کند تا با آنچه شما در سایت قرار می دهید تعامل داشته باشد، باید بپرسیم هدف وب سایت شما چیست؟ آیا اطلاعات عملی مانند "چگونه راهنمایی کنیم" را به مردم می دهید؟ آیا این یک وب سایت سرگرمی مثل پوشش ورزشی یا کار خدماتی است یا محصولی را به کاربر می فروشید؟ 
اهداف مختلف زیادی وجود دارد که وب سایت ها ممکن است داشته باشند، اما اهداف اصلی مشترک در همه وب سایت ها وجود دارد.
  • تشریح تخصص
  • ساختن شهرت شما
  • تولید سرنخ
  • فروش و مراقبت های پس از آن

همچنین برای بازدید بیشتر از سایت شما باید بتوانید رتبه سایت خود را افزایش دهید تا در بازدید همگان قرار گیرد که برای این منظور باید روی سئو سایت خود کار کنید، که افراد متخصص خود را می طلبد.

2.تشریح تخصص:

“سادگی” بهترین راه برای در نظر گرفتن تجربه کاربری و قابلیت استفاده از وب سایت شما است. در زیر راه هایی برای دستیابی به سادگی از طریق طراحی آورده شده است.

*رنگ

رنگ قدرت انتقال پیام و منظور و برانگیختن پاسخ های احساسی را دارد. پیدا کردن طیف رنگی که متناسب با برند شما باشد به شما این امکان را می دهد که بر رفتار مشتری خود نسبت به برند خود بسیار تاثیر گذار باشید، برای انتخاب رنگ حداکثر از 5 رنگ استفاده کنید، رنگ های مکمل خیلی خوب کار می کنند، دقت در انتخاب رنگ و ترکیب رنگ های دلپذیر باعث افزایش جذب مشتری ها و ایجاد حس خوبی در کاربران می شود.
رنگ

رنگ

 

*تایپوگرافی

تایپوگرافی نقش مهمی در وب سایت شما دارد. توجه را جلب می کند و به عنوان تفسیر بصری صدای برند عمل می کند. حروف تایپ باید خوانا و واضح باشند و حداکثر از 3 فونت استفاده شود .

تایپوگرافی

تایپوگرافی

*تصویرسازی

تصویرسازی یکی از جنبه های مهم در کیفیت طراحی سایت به شمار می رود که شامل عکاسی ثابت، تصویرسازی، ویدئو و همه اشکال گرافیکی است. همه تصاویر باید گویا باشند و به خوبی کار شرکت را توصیف کند و به عنوان تجسم شخصیت برند آنها عمل کنند، بیشتر اطلاعات اولیه ای که ما در وب سایت ها مصرف می کنیم، بصری هستند و به عنوان اولین برداشت، مهم است که از تصاویر با کیفیت بالا برای ایجاد تصوری از حرفه ای بودن و اعتبار در ذهن بازدیدکنندگان استفاده شود.

3.جهت یابی

ناوبری سیستم راهیابی است که در وب سایت هایی استفاده می شود که در آن بازدیدکنندگان در تعامل هستند و آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا می کنند، ناوبری وب سایت کلید حفظ بازدیدکنندگان است. اگر ناوبری وب سایت گیج کننده باشد، بازدیدکنندگان تسلیم می شوند و آنچه را که نیاز دارند در جای دیگری پیدا می کنند، ساده، شهودی و ثابت نگه داشتن ناوبری در هر صفحه کلیدی است.

4.الگوی Fشکل خواندن

بازدیدکنندگان برای اسکن متن در یک وب‌سایت از الگوی مبتنی بر F استفاده می کنند،مطالعات ردیابی چشم نشان داده است که بیشتر آنچه مردم می بینند در نواحی بالا و سمت چپ صفحه نمایش است. طرح F شکل الگوی طبیعی خواندن ما در غرب را تقلید می کند (از چپ به راست و از بالا به پایین)، یک وب سایت به طور موثر طراحی شده با الگوی طبیعی خواننده برای اسکن صفحه کار می کند.

5. سلسله مراتب بصری

سلسله مراتب بصری چیدمان عناصر، به ترتیب اهمیت است، این کار بر اساس اندازه، رنگ، تصاویر، کنتراست، تایپوگرافی، فضای خالی، بافت و سبک انجام می شود. یکی از مهمترین کارکردهای سلسله مراتب بصری ایجاد یک نقطه کانونی است،این به بازدیدکنندگان نشان می دهد که مهمترین اطلاعات کجاست.

6. محتوا

یک وب سایت موثر هم طراحی عالی دارد و هم محتوای عالی. استفاده از محتوای عالی با زبان جذاب می تواند بازدیدکنندگان را با تبدیل آنها به مشتری جذب و تحت تاثیر قرار دهد.

7. طرح بندی مبتنی بر شبکه

گریدها به ساختار طراحی شما و سازماندهی محتوای شما کمک می کنند، شبکه، به تراز کردن عناصر در صفحه و تمیز نگه داشتن آن کمک می کند، طرح‌بندی مبتنی بر شبکه، محتوا را در یک ساختار شبکه‌ای سفت و سخت با ستون‌هایی مرتب می‌کند، بخش‌هایی که در یک ردیف قرار می‌گیرند و احساس تعادل می‌کنند و نظم را تحمیل می‌کنند و به یک وب‌سایت زیبایی‌شناختی منجر می‌شوند.

8. زمان بارگذاری

 یکی از مواردی که باعث از دست رفتن بازدیدکنندگان سایت می شود انتظار برای بارگذاری یک وب سایت  است، تقریباً نیمی از بازدیدکنندگان وب انتظار دارند که یک سایت در 2 ثانیه یا کمتر بارگذاری شود و به طور بالقوه سایتی را که بارگذاری نشده است در عرض 3 ثانیه ترک می کنند، بهینه سازی اندازه تصویر به بارگذاری سریعتر سایت شما کمک می کند.
سرعت بارگذاری

سرعت بارگذاری

 

9. موبایل دوستانه

افراد بیشتری از تلفن یا دستگاه های دیگر خود برای مرور وب استفاده می کنند، مهم است که وب‌سایت خود را با طرح‌بندی واکنش‌گرا بسازید، جایی که وب‌سایت شما می‌تواند با صفحه‌های مختلف  مثل تلفن همراه یا صفحه نمایش لپ تاپ و یا تبلت تنظیم شود.
ریسپانسیو

ریسپانسیو


 

 

 


 
 

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×