طراحی سایت برای داروخانه

7 دلیل نیاز به طراحی سایت برای داروخانه

داروخانه‌ها محل رفت و آمد بیمارانی هستند که برای تهیه داروهای خود به این گونه مراکز میروند، از آنجایی که  گاهی بیماری حالت مسری و واگیر دارد و همچنین در پایان روز ازدحام و شلوغی بیشتر است این امکان وجود دارد که  به دلیل ازدحام و شلوغی افراد در کنار هم باعث انتقال بیماری به یکدیگر شوند.
طراحی سایت داروخانه

طراحی سایت داروخانه

با این وجود که برخی داروها را نمی توان در هر داروخانه‌ای پیدا کرد و افراد بدون اطلاع از موجودی دارو در آن داروخانه، مراجعه کرده، اینگونه  هم باعث ازدحام می شوند و هم دست خالی برمی گردند.
برای همین با طراحی سایت داروخانه می‌توانید از این قبیل  مشکلات جلوگیری کنید، چرا که در این حالت بیمار با جستجو در سایت داروخانه خواهد دانست که این دارو در داروخانه وجود دارد یا ندارد و به سراغ سایت داروخانه‌ای دیگر می‌رود که پس از یافتن داروی مورد نظر حضوری مراجعه کرده و یا اینکه اگر امکان خرید آنلاین از داروخانه باشد با ارائه نسخه پزشک آن را خریداری می‌کند.
موضوع دیگری که در طراحی سایت داروخانه زیاد به آن اشاره می شود این است که در حالی که بیشتر بیماران برای پرسیدن و اطلاع از داروی خاصی به داروخانه ها می‌آیند، یا اینکه داروهای ترکیبی دارند که باید منتظر ساخته شدن آنها باشند.
از همین رو طراحی سایت داروخانه  برای صاحبان این مشاغل الزامی است تا برای جواب دادن بیماران این چنینی خدمات را به صورت آنلاین ارائه دهند تا در این شلوغی و ازدحام و تجمع، پرسش و پاسخ‌های افراد را کمتر و زمان انتظار آنها را پایین بیاورند.

دلیل اهمیت سایت برای داروخانه:

به دلیل اینکه جستجو برای موارد مصرف دارو و عوارض دارو در اینترنت در جهان امروزی رو به افزایش است، می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای صاحبان این مشاغل باشد تا با ارائه اطلاعات دارویی، میزان فروش دارو را بیشتر کنند، آنها می‌توانند با تولید محتوا در زمینه اطلاعات دارویی بازدیدکنندگان سایت داروخانه خود را به مشتری تبدیل کنند که در نتیجه به صورت حضوری به داروخانه مراجعه کنند.

گروه بزرگی از این افراد حاضر در داروخانه ها  برای خرید کالاهای بهداشتی یا خرید داروهای بدون نسخه پزشک به داروخانه‌ها مراجعه می کنند، این گروه از افراد دسته بزرگی از مشتری‌های داروخانه را تشکیل می‌دهند، اگر امکان فروش اینترنتی داروهای بی نسخه و لوازم بهداشتی در طراحی سایت داروخانه قرار بگیرد، این کار میسر گردد .

کالای بهداشتی

کالای بهداشتی

خیلی از این مشتری های کالای بهداشتی یا بیماران نیازمند دارو به جای حضور فیزیکی سعی می کنند از طریق اینترنت به نیازهای خود برسند به این منظور در طراحی سایت داروخانه لازم است از درگاه های پرداخت بانکی استفاده کنید تا مشتری بتواند به صورت آنلاین خرید خود را از داروخانه به راحت ترین روش ممکن انجام دهد.

از سوی دیگر می‌توانید امکان خرید آنلاین دارو را به شکلی دیگر یا به شکل یک داروخانه آنلاین فراهم کنید که باز هم نیازی نباشد افراد حتی به داروخانه مراجعه کنند، کافی است این قابلیت را در سایت فراهم کنید که بیماران تصویر نسخه پزشکی خود را برای شما در سایت ارسال کنند، سپس بعد از بررسی دارو و اطلاعات بیمار و بعد از آماده کردن دارو آن را به بیمار تحویل دهید.

امکاناتی که می‌توان در یک سایت داروخانه ارائه کرد شامل موارد زیر است:

 • ارائه اطلاعات دارو و موارد مصرف آن
 • ارائه اطلاعات عوارض دارو و نحوه مصرف آن
 • داشتن امکان جستجوی دارو  و موجودی آن
 • داشتن قابلیت نمایش قیمت دارو
 • داشتن امکان فروش داروهایی که بدون نسخه اند
 • اطلاع رسانی برای ساخت داروی سفارشی به مشتریان
 • برای ارتقاء و جذب کارکنان برای ورودی نیرو در داروخانه
 • برای نمایش  انواع برندهای موجود در داروخانه 
 • امکان نظرسنجی و میزان رضایت مشتریان
 • برای پاسخ به سوالات مشتریان

  مشتریان بالقوه می خواهند بدانند چه مارک ها و برند هایی از محصولات را در اختیار آنها قرار می دهید، آنها از وب سایت شما برای بررسی اقلامی که در داروخانه دارید استفاده می کنند تا مطمئن شوند داروخانه شما می تواند نیازهای آنها را برآورده کند، آنها همچنین این اطلاعات را می خواهند تا بتوانند قبل از تصمیم گیری برای ورود به داروخانه شما، محصولات و قیمت آنها را با یکدیگر و رقبای شما مقایسه کنند.

  داروخانه آنلاین

  داروخانه آنلاین

  مشتریان نیز می توانند شما را از طریق سایت پیدا کنند و قبل از برقراری تماس و حضوری آمدن به داروخانه، آنچه را که در حال حاضر پیشنهاد می کنید، ببینند، این موضوع به آن‌ها کمک می‌کند تا متوجه شوند که آیا محصولات پیشنهادی شما در نظر آنها خوشایند می‌آیند یا خیر، و با فراغ بال بیشتری محصول مورد نظر خود را از بین پیشنهادات شما انتخاب کنند.

  محصولات طبقه بندی شده یا حتی فقط محصولات درجه یک و عالی، به وضوح نشان می دهد که کاربر چه چیزی را می تواند دریافت کند و چه چیزی را می تواند انتظار داشته باشد بپردازد، این استراتژی عالی برای پرفروش‌ترین‌های رایج است و به‌روز رسانی‌هایی را که شما یا کارکنان خود باید در سایت داروخانه خود انجام دهید به حداقل می‌رساند، چرا که شما دائم وقت به روز رسانی محصولات را ندارید.

  کارکنان برند شما را محصور می کنند و هر فرد چیزی منحصر به فرد را به فروشگاه و تیم شما می آورد، معرفی کارکنان خود در وب سایت شما، نام و چهره ای برای فروشگاه شما ایجاد می کند، این باعث می شود داروخانه شما شخصیت و  اعتبار بیشتری نسبت به دیگر  رقبای شما داشته باشد.

  یک وب سایت داروخانه ای قوی همچنین می تواند کارکنان خود را جذب کند، هنگام درخواست همکاری، کارمندان می خواهند شرکتی را که ممکن است کارفرمای آینده آنها باشد، احساس کنند، این به آنها نشان می دهد که برند شما، چه نوع خدماتی ممکن است از آنها درخواست شود و همکارانشان چه کسانی خواهند بود.

  شما می توانید برای داشتن یک سایت فوق العاده کاربردی به همراه کار بر روی سئو سایت خود به ما مراجعه کنید.

  
  
  
  
  
  

 

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×